KONCEPTINIS NEĮGALIŲJŲ SPORTO CENTRO INTERJERO PROJEKTAS

2018 / Visuomeniniai projektai

Vienas iš pagrindinių tikslų – sukurti sporto centrą ieškant dermės tarp ergonominių interjero reikalavimų neįgaliesiems, bei modernaus interjero projektavimo.Šiek tiek susipažinus su neįgaliųjų sportu bei sportininkais, išryškėjo stiprus tų žmonių motyvacinis požiūris į gyvenimą ir tikslų siekimą.Dėl šios priežasties projektui parinkta temą – motyvacinė kelionė. Projektas turi atspindėti spotininkų kasdieninį pasiryžimą judėti pirmyn ir norą tobulėti. Interjere „kelias“ prasideda ties įėjimu į pastatą ir baigiasi toje pačioje vietoje – taip simbolizuodamas kasdieninę sportininko kelionę savo pasiekimų link – nuo pat pradžios įvažiuojant į pastatą, iki tos dienos pasiekto finišo- išvažiuojant

Pagrindine interjero dalimi tampa sienos, kurios naudojant natūralaus medžio plokštes vingiuoja per visą pastatą, taip jungdamos visas erdves į bendrą visumą. Tai simbolizuoja žmonių vienybę. Pasirinktas natūralus medis interjere  suteikia erdvėms jaukumo, bei šilumos. Tačiau pagrindinė to priežastis – natūralumas, bei medis gali būti perdirbamas taip saugant eko sistemą.

Naudojamas apšvietimas papildo interjero pagrindinę idėją – tampa lyg dangumi sportininkui, sporto centro, bei jo asmeninėje kelionėje. Interjere naudojamos įtempiamos lubos, apšviestos iš viršaus šviesos diodais, bei LED juostomis kraštuose, taip suteikdamos lyg debesų įspūdį. Krepšinio aikštelėje naudojamos natūralios dienos šviesos lempos, kurios įmontuotos į stogą, kad naudojant skleisdžiamą natūralią dienos šviesą būtų sutaupoma elektros energija.