Iš tamsios ir niūrios į šviesią ir modernią erdvę.

Butas Vilniuje

2021 / Privatus projektas

Pagrindinė projekto idėja – lengvas, šiltas ir šviesus interjeras.

Projekto kūrimas prasidėjo nuo pažinties su jauna mergina ir pirminio interjero koncepto sudėliojimo atsižvelgiant į klientės norus. Užduotis buvo iš tamsaus, niūraus, seno ir mažo buto sukurti šviesią ir jaukią gyvenamą aplinką. Šiai užduočiai įgyvendinti pirmiausia pradėjome nuo senų konstrukcinių sienų perdėliojimo. Nuspręsta griauti sieną atskiriančią svetainę su virtuvės zona ir palikti vieną didelę erdvę, taip įleidžiant į patalpas daugiau šviesos, kurios itin trūko projektuojamame objekte.

Pagrindiniu buto akcentu tampa zonas skiriančios pertvaros ir konstrukcijos, kurios padeda išlaikyti šviesą bute, taip vizualiai nesumažindamos ir taip nedidelių erdvių. Svetainės zoną nuo valgomojo skiria metalinė konstukcija su medinėmis, dažytomis lentynomis ir mini baru su apšvietimu. Prieškambario ir virtuvės zonas skiria metalinė-stiklinė konstukcija.

Interjere pasirinktos šviesios, natūralios medžiagos. Baldams naudota daug baltos spalvos, natūralaus akmens, taip pat natūralaus auksinio ąžuolo, kuris suteikia interjerui daugiau šilumos. Apšvietimui parinkti modernūs, įdomesnių formų šviestuvai, taip pat lubiniai akcentiniai šviestuvai, baldams pabrėžti naudotos LED apšvietimo juostos.